Українська гімназія

Рівненська українська гімназія є відродженою гімназією, корені якої сягають осені 1923 року, коли Федір Ілльович Пекарський, вчитель історії російської гімназії, звернувся до польської влади з проханням дати дозвіл на відкриття гімназії з українською мовою навчання. Такий дозвіл він отримав, і з вересня 1923 року почала працювати "Приватна гімназія Федора Пекарського з викладовою мовою українською", власником (до 1939 р.) і першим директором (до 1930 р.) якої був Ф.Пекарський. Закінчив історико-філологічний факультет Київського університету. За роки роботи у РУГ він створив на той час прогресивну українську систему навчання і виховання, завдяки якій у гімназії було виховано сотні патріотів України.

У гімназії станом на квітень 2003 року навчається 380 гімназистів, 50-70, з яких щорічно є призерами Всеукраїнських олімпіад, конкурсів захистів науково-дослідницьких робіт МАН, 20-30 призерів інших конкурсів, які щорічно нагороджуються на День творчості преміями Ераста Гуцуляка, сина професора Рівненської Української Гімназії (1923-1939р.р.) Михайла Гуцуляка; щомісячно кращий учень гімназії отримує стипендію родини Косміаді, професора мистецтв РУГ(1923-1939рр.) Георгія Косміаді та його доньки Надії.

На чотирьох кафедрах працює 54 педагоги, з них зокрема 12 вихователів гімназійних класів звільнених від викладання, 3 кандидати наук, 5 відмінників освіти України, 7 методистів, 9 старших вчителів, 23 спеціалісти вищої категорії, які забезпечують високий рівень знань учнів з усіх предметів.

Iнформація з сайту www.rug.rivne.com.

Також див. тут.


Доповнення до матеріалу надсилайте на info@rivne.org. Цитування або передрук дозволяється за умови зазначення рядка: "Вiртуальне мiсто Рiвне" © www.rivne.org

<< Повернутись